V Prievidzi si pripomenú život i dielo Svetozára Hurbana Vajanského

Na snímke Svetozár Hurban Vajanský Foto: kramerius.nkp.cz

Prievidza 22. novembra (TASR) - Odbornou prednáškou si v Prievidzi pripomenú život a dielo Svetozára Hurbana Vajanského. Podujatie, ktoré pripravil Dom Matice slovenskej v Prievidzi pri príležitosti roka venovaného tomuto literátovi, politikovi a ideológovi, sa bude konať 24. novembra od 16.00 h v sále Regionálneho kultúrneho centra (RKC). Informoval TASR riaditeľ Domu Matice slovenskej v Prievidzi Vlastimil Uhlár.

"Prednáška bude venovaná životu a dielu Svetozára Hurbana Vajanského, pričom prednášať budú herec a recitátor Jozef Šimonovič a historik a riaditeľ Slovenského historického ústavu Matice slovenskej Ivan Mrva. V rámci programu sa predstavia i žiaci Základnej umeleckej školy L. Stančeka v Prievidzi," uviedol Uhlár.

Rok 2016 vyhlásila Matica slovenská za Rok Svetozára Hurbana Vajanského pri príležitosti 100. výročia jeho úmrtia. Tento presiahne až do začiatku budúceho roka, kedy si verejnosť pripomenie i 170. výročie jeho narodenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.