Ministerstvo kultúry potvrdilo vyhlásenie Ekoiuventy za pamiatku

Na archívnej snímke areál Ekoiuventy. Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 23. novembra (TASR) - Ministerstvo kultúry (MK) SR potvrdilo rozhodnutie o vyhlásení areálu Ekoiuventy na Búdkovej ulici v Bratislave za národnú kultúrnu pamiatku. TASR o tom informovala hovorkyňa bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Nora Gubková.

Ministerstvo tým reagovalo na aktivity vlastníkov okolitých pozemkov, ktorí sa v apríli tohto roku odvolali proti prvostupňovému rozhodnutiu Pamiatkového úradu SR. Ministerstvo kultúry ich námietkam však nevyhovelo a pôvodný verdikt potvrdilo.

"Rozhodnutie ministerstva vítame. Vyhlásenie Ekoiuventy naše miestne zastupiteľstvo iniciovalo ešte v minulom roku, aby tak pomohlo záchrane tohto ikonického objektu," skonštatoval starosta Starého Mesta Radoslav Števčík.

Pamiatkový úrad SR vo svojom rozhodnutí na jar informoval, že v areáli Ekoiuventy sú pamiatkovými objektmi dom mládeže s nástupnou plochou, schodisko, bazén, amfiteáter, polyfunkčný dom i sadovnícka úprava.

Budovu a areál Ekoiuventy, ktoré patria ministerstvu školstva, opustili minulý rok v októbri poslední úradníci. Vysťahovať sa museli do inej budovy Iuventy v bratislavskej Karlovej Vsi. Vtedajší minister školstva Juraj Draxler to odôvodnil tým, že potrebujú, aby úradníci tejto príspevkovej organizácie ministerstva pracovali pohromade.

Rezort školstva tento mesiac TASR informoval, že už začal s rekonštrukčnými prácami v areáli a na budove Ekoiuventy. Obnovou prechádza aj bazén, ktorý bol dlhodobo odstavený. Ministerstvo predpokladá, že areál sprístupní verejnosti na začiatku budúcoročnej letnej sezóny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.