Peking prvýkrát v roku 2016 vyhlásil najvyšší stupeň smogovej výstrahy

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Peking 17. decembra (TASR) - Úrady v hlavnom meste Číny vydali v piatok najvyšší stupeň výstrahy pred znečistením ovzdušia, ktoré tam po prvý raz v tomto roku dosiahlo úroveň považovanú za extrémne nebezpečnú pre obyvateľov.

Tzv. červená výstraha znamená, že od piatkového večera až do budúcej stredy budú v Pekingu platiť rozsiahle dopravné obmedzenia. V záujme rozptýlenia smogu zároveň nariadili továrňam znížiť svoje výkony alebo dokonca úplne pozastaviť prevádzku. Zatvorené budú aj materské a základné školy.

Smogový poplach sa v Pekingu opakuje i napriek tomu, že tamojšie orgány už dávnejšie predstavili plán boja proti znečisteniu ovzdušia. Verejnosť a experti kritizujú príslušný postup ako príliš pomalý.

Podľa meraní environmentálnej organizácie Greenpeace sa množstvo emisných a prachových častíc v pekinskom ovzduší znížilo od januára 2015 do marca tohto roku približne o desať percent.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.