Silné sneženie skomplikovalo dopravu na juhu Grécka

Ilustračné foto. Foto: Teraz.sk/P. Martinka

Atény 29. decembra (TASR) - Husté sneženie predpovedané meteorológmi spôsobilo dnes značné dopravné problémy v južnom Grécku. Postihlo všetky regióny v okolí hlavného mesta Atény a na Peloponézskom polostrove, informovala grécka verejnoprávna televízia ERT.

Egejské more bičoval silný vietor. Dočasne bola uzatvorená diaľnica spájajúca Atény so severne ležiacim mestom Lamia, na ktorej uviazli kamióny.

V centre Atén ležala skoro ráno tenká vrstva snehu a teplota sa pohybovala okolo bodu mrazu. Aténska mestská železnica prerušila na dve a pol hodiny prevádzku v severnej časti siete svojich liniek.

Problémy boli hlásené aj z Peloponézu. Na niekoľko hodín musela byť v hornatej oblasti regiónu Arkádia uzatvorená diaľnica vedúca z Atén na juh Grécka.

Snežilo aj v horách na Kréte v okolí miest Chania a Iraklion.

Sneženie potešilo deti, pričom tie najmladšie videli sneh prvýkrát vo svojom živote. V južnom Grécku sneží zriedka a sneh sa tam zvyčajne udrží len niekoľko hodín.

Súčasné nepriaznivé počasie má podľa meteorológov trvať až do soboty.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.