Mladíci dali dôchodkyni nôž ku krku, okradli ju a uveznili na toalete

Ilustračné foto Foto: TASR

Zvolen 21. marca (TASR) - Platobnú kartu, kľúče od bytu a mobilný telefón, ukradli 64-ročnej žene zo Zvolena počas lúpežného prepadnutia dvaja mladíci z toho istého mesta.

Muži vo veku 19 a 20 rokov mali podľa polície po vzájomnej dohode vstúpiť do bytu dôchodkyne na Sokolskej ulici pod zámienkou, že chcú u nej počkať na jej známu. Následne jeden z mužov vzal z kuchynskej linky nôž, ktorý poškodenej priložil ku krku a žiadal ju, aby im vydala svoju platobnú kartu spolu s PIN kódom a tiež kľúče od bytu a mobilný telefón.

"Žena im v strachu o svoj život všetko vydala a následne išla na toaletu, kde ju páchatelia zavreli a dvere zatarasili chladničkou a taburetkou," priblížila prípad banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Poškodená zostala na toalete uväznená približne osem hodín, kedy jej volanie o pomoc začuli susedia, ktorí jej pomohli von.

Podľa Kováčikovej muži prostredníctvom odcudzenej platobnej karty vykonali minimálne jeden neoprávnený výber finančnej hotovosti vo výške desať eur.

"Vďaka rýchlej a dôslednej operatívno-pátracej činnosti policajtov z odboru kriminálnej polície vo Zvolene sa podarilo v krátkom čase zistiť totožnosť mužov. Ide o 20-ročného Mária a 19-ročného Františka, ktorým bolo v pondelok 20. marca vznesené obvinenie zo zločinu lúpeže, prečinu porušovania domovej slobody, prečinu obmedzovania osobnej slobody a tiež prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí, alebo inej platobnej karty, spáchaných formou spolupáchateľstva," uviedla hovorkyňa.

Zo strany vyšetrovateľa bude podaný podnet na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.