Na Vianočnom bazári v Bratislave bude mať zastúpenie aj Francúzsko

Vianočný bazár, ilustračná snímka. Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 9. novembra (TASR) – Na tohtoročnom 26. ročníku charatitatívneho Vianočného bazára nebudú chýbať ani Francúzi na Slovensku. Prítomnosť zástupcov Veľvyslanectva Francúzskej republiky v SR, Francúzskeho inštitútu v Bratislave, ale aj frankofónneho združenia Bratislava Accueil potvrdila francúzska ambasáda na svojom webe.

Vianočný bazár, ktorý organizuje Medzinárodný klub žien/International Women’s Club of Bratislava v spolupráci s ministerstvom zahraničných vecí, bratislavským magistrátom a s veľvyslanectvami sídliacimi na Slovensku, sa uskutoční v nedeľu 26. novembra od 10.00 h do 17.00 h v priestoroch Starej tržnice v Bratislave. "Tak, ako už pravidelne posledných desať rokov, Francúzsko sa zúčastní na tomto renomovanom podujatí s vôľou preukázať svoju štedrosť a veľkodušnosť," píše sa na oficiálnom webe ambasády france.sk

Vianočný bazár sa v Bratislave koná od roku 1991. Na vstupnom, z predaja a dobrovoľných príspevkov jednotlivých účastníckych veľvyslanectiev a organizácií sa odvtedy podarilo vyzbierať už viac ako milión eur. Na ostatnom podujatí v roku 2016 sa zhromaždilo 80.389 eur. Všetky získané prostriedky používa Medzinárodný klub žien na charitatívne účely.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.