Grécka pobrežná stráž opäť zachraňovala na mori desiatky migrantov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Atény 23. novembra (TASR) - Grécka pobrežná stráž a posádky viacerých lodí zachránili vo štvrtok na mori 41 migrantov, ktorí sa ocitli v núdzi pri pobreží polostrova Peloponéz.

Nemenovaný príslušník pobrežnej stráže uviedol pre agentúru DPA, že migranti plaviaci sa v člne požiadali o pomoc, pričom bezprostredne nebolo jasné, z akých krajín pochádzajú. Očakáva sa, že pobrežná stráž zachránených do skorých popoludňajších hodín dopraví do mesta Pylos na juhozápadnom pobreží Peloponézu.

V okolí gréckeho polostrova Peloponéz a ostrova Kréta sa podobné prípady opakujú po tom, ako sa prevádzači po uzatvorení tzv. balkánskej migračnej trasy vlani v apríli zamerali na plavby z Turecka alebo Egypta do Talianska cez túto oblasť.

Talianska pobrežná stráž v stredu informovala o záchrane 1100 migrantov pri celkove 11 zásahoch v Stredozemnom mori, na ktorých sa podieľali aj plavidlá námorných síl a mimovládnych organizácií. Zachránené osoby sa plavili v desiatich nafukovacích a jednom drevenom člne, uviedla pobrežná stráž v tlačovom vyhlásení, ktoré priniesla agentúra APA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.