NEFUNKČNÉ KOLKOMATY na oddeleniach dokladov

Ilustračné foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 24. novembra (TASR) -Ministerstvo vnútra (MV) SR upozorňuje ľudí, ktorí v piatok plánujú navštíviť oddelenia dokladov, že momentálne nefungujú kolkomaty Slovenskej pošty. "Na odstránení technického problému Slovenská pošta už pracuje," uviedol tlačový odbor ministerstva vnútra.

Problém s výpadok platobných terminálov, tzv. kioskov, na úhradu správnych poplatkov je aj na Daňovom úrade Bratislava. "Ostatné kiosky sú funkčné," informovala hovorkyňa pošty Martina Macková. Problém je s fungovaním 176 z celkového počtu 345 kioskov. Slovenská pošta robí podľa Mackovej všetko pre to, aby kiosky boli v prevádzke už počas nasledujúcich hodín.

Zákazníkom, ktorí potrebujú uhradiť správny poplatok, dovtedy odporúča využiť niektorú z ďalších dostupných možností. Správne poplatky možno uhradiť prostredníctvom mobilného telefónu vďaka mobilnej aplikácii eKolok. Využiť možno aj webovú aplikáciu eKolok, ktorá je k dispozícii na webovej stránke https://m.ekolky.gov.sk.

Rovnako tak možno urobiť prostredníctvom potvrdenia o úhrade správneho/súdneho poplatku, ktoré si ľudia môžu zakúpiť na požadovanú hodnotu vo vybraných pobočkách Slovenskej pošty alebo prostredníctvom POS terminálov na úradoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.