Odhalila sa ďalšia chyba vo vyšetrovaní berlínskeho útočníka

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Berlín 27. novembra (TASR) - Herbert Reul, minister vnútra v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, priznal ďalšiu chybu v policajnom vyšetrovaní Anisa Amriho, ktorý vlani v decembri vrazil nákladným autom do stánkov na vianočnom trhu v Berlíne. Informáciu priniesla agentúra DPA.

Reul uviedol, že polícia vo februári 2016 zhabala Amrimu telefón a našla v ňom sedem fotografií, na ktorých držal zbrane. Tieto fotografie neboli vyzdvihnuté ako možné dôkazy, pretože boli vyfiltrované počítačovým algoritmom, povedal Reul.

V Nemecku došlo v minulosti už k viacerým teroristickým útokom. Najhorší z nich sa odohral vlani 19. decembra na vianočnom trhu na námestí Breitscheidplatz v Berlíne, kde Tunisan Anis Amri ukradnutým nákladným autom zrazil a zabil 11 ľudí. Amri ešte predtým usmrtil aj vodiča ukradnutého auta.

Útočníka po niekoľkých dňoch na úteku zastrelili policajti na predmestí Milána. K Amriho činu sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát.

V súvislosti s týmto prípadom sa dostali na verejnosť informácie o celom rade pochybení zo strany orgánov, ktoré Amriho predtým sledovali, pretože bol považovaný za bezpečnostnú hrozbu. "Boli urobené asi všetky chyby, aké sa len urobiť dali," povedal v októbri bývalý protiteroristický prokurátor Bruno Jost pred novinármi v Berlíne pri príležitosti predkladania svojej konečnej správy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.