Prezident A. Kiska rozdelil svoj októbrový príjem ľuďom v núdzi

Na snímke prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR - Milan Kapusta

Bratislava 27. novembra (TASR) - Andrej Kiska rozdelil svoj čistý príjem ďalším desiatim rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Každá z nich dostala z októbrového platu prezidenta 495 eur. TASR informovala Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia Kancelárie prezidenta SR.

Kiska prispel dvom rodinám, v ktorých sa starajú o deti so svalovou dystrofiou, takisto ďalšej, v ktorej potrebuje celodennú starostlivosť chlapec s detskou mozgovou obrnou. Prezident pomohol aj tým, ktorých životy poznačila rakovina. Časť svojho platu adresoval taktiež rodine, ktorá si potrebuje zabezpečiť bývanie. "V rodine sú dve deti, ktoré v súčasnosti žijú v detskom domove, pribudne k nim ďalší súrodenec. Otec nastúpil do práce v inom meste, matka býva dočasne u krstnej mamy," priblížila Hajtová.

Prezident vybral adresátov pomoci na základe návrhov neziskových organizácií, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi – Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Takýto postup pri výbere adresátov pomoci uplatňuje prezident každý mesiac, pričom pomoc od neho dostávajú rodiny priamo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.