Rodina zabila kobru, ktorá smrteľne pohrýzla dievčatko v spálni

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Bangkok 4. januára (TASR) - Deväťročné dievča na juhu Thajska zomrelo po uhryznutí kobrou. Tlačovú agentúru DPA o tom vo štvrtok informoval policajný vyšetrovateľ Nathakorn Meenim z thajskej provincie Surat Thani.

Stará matka (70) dievčaťa našla vnučku mŕtvu, keď ju prišla v stredu ráno zobudiť.

Keď dorazila polícia, našla v spálni dvojmetrovú kobru a pohryznutia hadom na prvom ukazováku dievčatka.

Príbuzní obete potom dobili hada na smrť.

Rodina polícii uviedla, že predtým zabila viacero kobier, ktoré v dome spozorovala. "Had už musel byť v izbe, keď tam dievčatko prišlo. V spánku sa ho muselo nešťastnou náhodou dotknúť," povedal policajný vyšetrovateľ.

Kobry sú najbežnejšie sa vyskytujúcimi jedovatými hadmi v tejto juhovýchodnej ázijskej krajine. V posledných rokoch pribúdajú v Thajsku prípady, keď ľudia spozorovali kobry a iné hady, pretože nové komplexy budov sa stavajú práve v prirodzenom prostredí hadov.

Len minulý týždeň hollywoodska herečka Lindsay Lohanová zverejnila na internete fotografiu rany po uhryznutí hadom na svojom zápästí, ktoré utŕžila na výlete v turistickej destinácii Pchúket.

"Milujem to tu, je to krásne, úchvatné miesto... až na to uhryznutie hadom," napísala herečka na svojom účte na sociálnej sieti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.