Kurz bitcoinu ďalej klesá, dostal sa pod 6000 USD

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Londýn 6. februára (TASR) - Digitálna mena bitcoin pokračuje v prepade. V utorok sa jej kurz dostal už pod 6000 USD. Vzhľadom na vývoj kurzu to znamená, že bitcoin prišiel od začiatku januára o vyše polovicu svojej hodnoty.

Kurz najstaršej kryptomeny klesol počas utorkového obchodovania na luxemburskej obchodnej platforme Bitstamp už na 5920 USD. V porovnaní s predchádzajúcim dňom to znamená pokles o 13 % a zároveň najnižšiu hodnotu od novembra minulého roka.

Tak ako v decembri deň po dni prudko rástol, tak v súčasnosti zaznamenáva kurz bitcoinu rýchly pokles. V pondelok (5.2.) klesol kurz meny prvýkrát pod 7000 USD, čím oproti predchádzajúcemu dňu stratil bitcoin z hodnoty 15 %. Na porovnanie, v polovici decembra zaznamenal kurz bitcoinu historické maximum takmer 20.000 USD.

Po poklese na spomínaných 5920 USD sa však kurz bitcoinu neskôr mierne zotavil. Okrem najznámejšej kryptomeny sa pod ďalší tlak dostali aj iné digitálne meny.

Medzi hlavné dôvody súčasného vytrvalého poklesu kurzu digitálnych mien patria obavy z regulácie obchodu s kryptomenami. Okrem toho na meny tlačia aj útoky hackerov a niektoré technické problémy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.