Via Iuris hľadá so študentmi práva vhodného kandidáta na sudcu ÚS SR

Ilustračné foto. Foto: TASR

Bratislava 6. februára (TASR) - Tohtoročný výber kandidátov na sudcov Ústavného súdu (ÚS) SR sa organizácia Via Iuris rozhodla spojiť s procesom vzdelávania budúcich právnikov. Pre študentov práva vyhlásila súťaž esejí, v ktorých by mali formulovať, aké profesionálne i morálne kritériá by mal spĺňať vhodný kandidát na sudcu ÚS.

"Sme presvedčení, že práve študenti práva by sa mali zamyslieť, prečo by sudcom ÚS mala byť nielen uznávaná právnická, ale aj morálna autorita," uviedol riaditeľ Via Iuris Milan Šagát. Študenti a študentky sa do súťaže môžu zapojiť do 5. marca 2018.

Eseje bude hodnotiť odborná porota, do ktorej pozvanie prijala ústavná sudkyňa Ľudmila Gajdošíková, verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová, riaditeľ vydavateľstva N Press Lukáš Fila, pedagóg Univerzity Komenského Erik Láštic a advokátka spolupracujúca s Via Iuris Kristína Babiaková. Členom poroty je i riaditeľ Via Iuris Milan Šagát.

Víťazné práce budú publikované. Viac informácií o súťaži možno nájsť na www.viaiuris.sk

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.