V Bánovciach nad Bebravou rekonštruujú miestne komunikácie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Bánovce nad Bebravou 4. júna (TASR) - V Bánovciach nad Bebravou začali v pondelok s rekonštrukciou ciest a chodníkov. Práce na vybraných uliciach na území mesta vyjdú samosprávu celkovo na viac ako 1,4 milióna eur.

S prvými prácami začal dodávateľ na uliciach Husitská nová a Novomestského, spresnila radnica v tlačovej správe.

"V zmysle predbežného harmonogramu prejde rekonštrukciou i ulica K priehrade, v priebehu júla budú nasledovať ulice Moyzesova, Matice slovenskej a Alexandra Dubčeka, v auguste budú rekonštruované ulice Hollého a Mojmírova," uviedol hovorca mesta Miroslav Schlesinger.

Práce na hlavnom ťahu na uliciach A. Hlinku a Sládkovičova sú podľa neho naplánované priebežne, pričom s úpravami chodníkov sa začne v júni a opravy vozovky budú realizované počas prázdnin.

Rekonštrukcie si vyžiadajú i dopravné obmedzenia, radnica preto žiada najmä vodičov o trpezlivosť a rešpektovanie dočasných zmien v cestnej premávke.

Dodávateľom rekonštrukčných prác za 1.416.002,52 eura je spoločnosť Eurovia, a. s., so sídlom v Košiciach, mesto s ňou podpísalo zmluvu o dielo začiatkom mája po päťmesačnom verejnom obstarávaní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.