Britský stavebný sektor pokračoval v máji v stabilnom raste

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Londýn 4. júna (TASR) - Aktivita v britskom stavebnom sektore pokračovala minulý mesiac v stabilnom raste. Uviedli to v pondelok spoločnosť IHS Markit a logistický inštitút CIPS.

Index nákupných manažérov IHS Markit a CIPS pre britský stavebný sektor dosiahol v máji 52,5 bodu. To je rovnaká úroveň, akú zaznamenal v apríli. To znamená pokračovanie rastu v sektore, keďže rast od poklesu oddeľuje hranica 50 bodov. Májový výsledok prekonal očakávania, nakoľko ekonómovia počítali s poklesom indexu na 51,8 bodu.

Podľa niektorých firiem udržanie aktivity na predchádzajúcej úrovni podporilo priaznivé počasie. To im umožnilo pokračovať v kompenzovaní výpadkov zo začiatku roka, keď aktivitu v stavebnom sektore narušili zlé poveternostné podmienky.

Z troch kategórií si najsilnejšiu pozíciu udržal v máji sektor bytovej výstavby. V rastovom teritóriu však zotrval aj sektor komerčných stavieb, ako aj sektor inžinierskych stavieb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.