Styčný dôstojník agentúry Frontex bude sídliť v Bratislave

Ilustračné foto. Foto: TASR - Vladimír Benko/MVSR

Bratislava 6. júna (TASR) - Styčný dôstojník Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) bude sídliť na Slovensku v Bratislave. Ako TASR ďalej informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra SR, vyplýva to z Memoranda o porozumení medzi naším rezortom vnútra a Frontexom. V utorok 5. júna ho v Luxemburgu podpísali ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) a výkonný riaditeľ organizácie Fabrice Leggeri.

Z podpísaného memoranda okrem iného vyplýva, že styčný dôstojník bude mať na Slovensku pravidelný prístup ku všetkým potrebným informáciám. Pôjde o informácie, ktoré sa týkajú situácie, trendov a možných hrozieb na vonkajších hraniciach, cezhraničnej trestnej činnosti a terorizmu či situácie v oblasti návratovej politiky.

Pracovník agentúry Frontex bude mať prístup k vrcholovému vedeniu orgánov zodpovedných za riadenie hraníc, presadzovanie práva a návratovú politiku.

Styčný dôstojník pre Slovensko, Česko a Poľsko by mal sídliť v Bratislave v priestoroch Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. "Veľmi sa teším z úspechu Slovenska, že styčný dôstojník agentúry Frontex s pôsobnosťou pre Slovensko, Českú republiku a Poľsko bude sídliť práve v Bratislave. Uľahčí to komunikáciu medzi nami a Frontexom v otázkach, ktoré sa týkajú ochrany vonkajších hraníc Európskej únie," uviedla Saková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.