Pod Zoborom sa zišli skauti z celého Slovenska

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Nitra 3. októbra (TASR) – Približne 150 skautov z 25 zborov z celého Slovenska sa počas uplynulého víkendu, od 28. do 30. septembra, stretlo pod Zoborom na Nitrianskych skautských dňoch. Ich organizátorom bol už tradične 23. zbor Nitrava.

Hlavným mottom tohtoročného stretnutia bolo Skauting nad zlato. „Chceli sme takto vyzdvihnúť pozitíva skautingu, ktorý ponúka alternatívu k bežnému spôsobu života a väčšina skautov naň nedá dopustiť. Rozvoj tela aj ducha, krásne priateľstvá, radosť a osobné napredovanie, to všetko ponúkli aj tohtoročné Nitrianske skautské dni,“ uviedla jedna z organizátoriek Jana Chrtianska.

Ako pripomenula, súčasťou skautských dní boli prednášky, workshopy i kurzy prvej pomoci. Program zahŕňal aj tradičné skautské súťaže v stavaní stanu, pílení mokrého bukového dreva či v signalizovaní morzeovkou. „Zaujímavé boli aj stretnutia s cestovateľmi, ktorí prezradili ako sa "skautuje" v Kórei, Macedónsku, na Malorke či v Spojených arabských emirátoch,“ dodala Chrtianska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.