Premiér: Vláda musí nájsť spôsob, ako pomôcť obci a občanom Lekároviec

Na snímke zľava ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská, starosta obce Lekárovce Milan Örmezey, predseda vlády SR Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR a minister financií SR Peter Kažimír a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši počas rokovania na obecnom úrade v Lekárovciach. Foto: TASR/Milan Kapusta

Lekárovce 4. októbra (TASR) – Vláda musí nájsť spôsob, ako pomôcť obci a občanom Lekároviec v Sobranskom okrese, ktorou sa v stredu (3.10.) prehnala veterná smršť. Priamo v dedine, kam presunuli výjazdové rokovanie vlády naplánované v Sobranciach, to pre médiá uviedol premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

"Je to obrovské nešťastie. Ukazuje sa, že ostatné obce v okolí neboli vôbec postihnuté touto veternou smršťou. Tých striech je tu potrhaných obrovské množstvo," opísal situáciu predseda vlády s tým, že v dedine je aj množstvo popadaných stromov. Na mieste zasahujú vojaci i hasiči.

"Myslím si, že musíme my ako vláda počas rokovania prijať určité opatrenia, aby sme okamžite pomohli obci, ale hlavne musíme nájsť spôsob, ako pomôcť okamžite aj občanom, pretože sme v období, keď dnes síce svieti slnko, ale pred zimou a jeseňou nemôžeme nechať ľudí bez strechy nad hlavou a je preto potrebné nájsť nejaký spôsob, aby okamžite mohli začať práce," zdôraznil Pellegrini.

Doplnil, že aj z tohto dôvodu sa ráno rozhodol a po dohode s ministrami presunuli rokovanie vlády priamo do postihnutej obce. "Pretože by nebolo vhodné, aby sme slávnostne zasadali v Sobranciach a pritom tu v tejto obci sa stalo takéto nešťastie," vysvetlil.

Ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD) uviedla, že v tejto súvislosti bol zriadený mimoriadny štáb a bola vyhlásená aj mimoriadna situácia. "Odnieslo približne 30 striech," spresnila s tým, že najviac poškodená je tá na obecnom a kultúrnom dome. Na pomoc prišla podľa jej ďalších slov 2. mechanizovaná brigáda a hasiči, na ceste je aj technika Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru z Humenného, aby pomocou žeriavu odstránili všetky plechové strechy, ktoré popadali z budov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.