Schelling Slovakia žiada investičnú pomoc 900.000 eur

Na archívnej snímke závod firmy Schelling v priemyselnom parku v Kechneci pri Košiciach. Foto: TASR - František Iván

Bratislava 12. decembra (TASR) - Spoločnosť Schelling Slovakia žiada na rozšírenie strojárskej výroby v lokalite Kechnec, okres Košice-okolie, investičnú pomoc 900.000 eur, z toho 300.000 eur vo forme dotácie na dlhodobý hmotný a nehmotný majetok a 600.000 eur vo forme úľavy na dani z príjmu. Vyplýva to zo zverejneného návrhu Ministerstva hospodárstva (MH) SR, ktorý v stredu schválila vláda.

"Oprávnenými nákladmi sú investičné oprávnené náklady vo forme dlhodobého hmotného majetku, ktoré budú tvoriť obstarávacie ceny stavieb, strojov, prístrojov a zariadení. V období rokov 2018 až 2020 dosiahnu hodnotu 6,40 milióna eur. V priamej súvislosti s investičným zámerom prijímateľ pomoci vytvorí 40 nových pracovných miest," spresnil rezort hospodárstva.

Požadovaná investičná pomoc spĺňa podľa MH SR definičné znaky investičnej pomoci, cieľom ktorej je rozšírenie výroby v existujúcom podniku priemyselnej výroby zameraného na výrobu zváraných oceľových konštrukcií a strojných súčastí, systému bezpečnostnej ohrady strojov a vývoj formátovacích píl.

Schelling Slovakia, s.r.o., Kechnec vznikla 17. júna 2005, eviduje základné imanie 6639 eur. Je tvorené vkladom jediného spoločníka Schelling Anlagenbau GmbH, so sídlom Gebhard-Schwärzler-Strasse 34, Schwarzach (Vorarlberg) 6858, Rakúsko, ktorý je splatený v plnej výške. Medzi hlavné predmety podnikania slovenskej firmy patrí kovoobrábanie, povrchové úpravy kovov lakovaním, výroba a montáž oceľových konštrukcií, zváračské práce. Schelling Slovakia, s.r.o., patrí do skupiny Schelling Anlagenbau GmbH, Rakúsko, ktorá v roku 2016 zamestnávala 375 zamestnancov a dosiahla hospodársky výsledok 917.233 eur. Ku dňu podania investičného zámeru prijímateľ pomoci zamestnával 59 zamestnancov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.