Šaľa dokončila osádzanie nových polopodzemných kontajnerov

Na ilustračnej snímke polopodzemné kontajnery. Foto: TASR - Michal Svítok

Šaľa 12. decembra (TASR) – Šalianska radnica ukončila v týchto dňoch v mestskej časti Veča osádzanie nových polopodzemných kontajnerov na odpad. Vďaka ich veľkej kapacite sa počet kontajnerových stojísk znížil z pôvodných 30 na 17. "Nevyužité staré stojiská tak zostali prázdne a občania ich môžu využiť na parkovanie," uviedla Erika Kollerová z mestského úradu.

Ako pripomenula, nové polopodzemné kontajnery majú oproti starým šesťnásobne väčšiu kapacitu. "Tých výhod je viac. Tým, že dve tretiny nádoby sú umiestnené pod zemou, kde je teplota nižšia, nešíri sa do okolia zápach, obmedzený je aj prístup pre ľudí, ktorí vyberajú z kontajnerov rôzne veci. Nové smetné nádoby sú okrem toho vybavené aj hlásičom požiaru," vysvetlila Kollerová.

Ako doplnila, v kontajneroch sú okrem toho umiestnené aj elektronické čipy, ktoré signalizujú naplnenosť smetnej nádoby. "Vývozná spoločnosť tak má k dispozícii informáciu o skutočnom množstve odpadu, čo zefektívni jeho vývoz. Okrem toho čipy posielajú informácie aj do jednoduchej aplikácie, ktorú si môže ktokoľvek stiahnuť a prostredníctvom nej občania ľahko získajú informáciu o tom, kde je najbližší voľný kontajner. Pre tieto výhody plánuje mesto postupne umiestniť polopodzemné kontajnery aj v ďalších častiach mesta," dodala Kollerová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.