Ministerstvo dopravy podpísalo memoradum s autodopravcami

Ilustračné foto. Foto: TASR – František Iván

Bratislava 14. decembra (TASR) – Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR, Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a Ústredný automotoklub SR (ÚAMK) podpísali tento týždeň v Bratislave spoločné memorandum. Týka sa medzinárodnej a vnútroštátnej nákladnej automobilovej dopravy, hromadnej prepravy osôb a prevencie bezpečnosti dopravy.

"UNAS má záujem na vytvorení takých podmienok pre autodopravcov zo strany štátu, ktoré budú porovnateľné s podmienkami v ostatných štátoch V4. Ide najmä o daňové, odvodové, poplatkové a iné administratívno-technické podmienky pre podnikateľov v autodoprave na Slovensku," informoval Stanislav Skala z UNAS.

ÚAMK chce participovať na zvyšovaní bezpečnosti cestnej premávky, prevencie nehodovosti a rozširovania výchovno- vzdelávacieho pôsobenia v oblasti bezpečnosti cestnej premávky.

Ministerstvo dopravy bude v zmysle memoranda v rámci svojej činnosti spolupracovať s oboma organizáciami pri hľadaní riešení na zlepšenie cestnej infraštruktúry, bezpečnosti cestnej premávky a zlepšenie podnikateľského prostredia v autodoprave. UNAS chce sledovať vývoj na trhu v nákladnej doprave v okolitých štátoch, najmä vo V4 a navrhovať také legislatívne riešenia, ktoré nebudú zvyšovať finančnú a administratívnu záťaž slovenských autodopravcov v porovnaní s krajinami V4.

Memorandum podpísali štátna tajomníčka ministerstva dopravy Ladislava Cengelová, Stanislav Skala za UNAS a prezident ÚAMK Juraj Smrečan.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.