Futbalisti Kamerunu sú podozriví z ovplyvňovania výsledkov

futbalisti Kamerunu Foto: TASR/AP

Salvador 1. júla (TASR) - Sedem kamerunských futbalových reprezentantov je podozrivých z ovplyvňovania výsledkov na MS v Brazílii. Vedenie futbalovej federácie africkej krajiny (FECAFOOT) už v tejto súvislosti iniciovalo vyšetrovanie. Podozrenie vzbudzuje najmä druhý zápas základnej A-skupiny proti Chorvátsku, ktorý Kamerun prehral 0:4 a definitívne stratil šancu na postup do osemfinále.

"Predstavitelia etickej komisie majú za úlohu preveriť, či neprišlo k manipulácii výsledkov troch zápasov Kamerunu na šampionáte v Brazílii a k športovému podvodu. Existuje podozrenie, že v kamerunskom národnom tíme bolo sedem zhnitých jabĺk a že títo hráči nerešpektovali princípy nášho vedenia," uvádza sa v stanovisku FECAFOOT, ktoré sprostredkovala agentúra Reuters.

Tvrdenia o možnom ovplyvňovaní výsledkov sa objavili po tom, ako šéf singapurskej stávkarskej mafie Wilson Raj Perumai v nemeckom magazíne Der Spiegel predpovedal presný výsledok i priebeh zápasu medzi Kamerunom a Chorvátskom. Perumai uhádol aj to, že jeden z Kamerunčanov uvidí v prvom polčase červenú kartu. Po zákroku na Maria Mandžukiča musel ísť v 40. minúte predčasne do kabín Alexander Song.