Rezort financií zverejní viac údajov o spotrebiteľských úveroch

Bratislava 1. júla (TASR) - Ľudia budú mať k dispozícii viac údajov o spotrebiteľských úveroch.

Ilustračné foto Foto: TASR

Ministerstvo financií (MF) SR bude totiž na svojej internetovej stránke zverejňovať údaje o objemoch novo poskytnutých spotrebiteľských úverov a priemerné hodnoty ročnej percentuálnej miery nákladov na jednotlivé typy spotrebiteľských úverov aj za bankový sektor, teda za banky a pobočky zahraničných bánk. Informoval o tom dnes tlačový odbor rezortu financií.

Zverejňovanie týchto údajov upravuje vyhláška o predkladaní údajov veriteľmi poskytujúcimi spotrebiteľské úvery, ktorú MF SR predložilo do pripomienkového konania. Údaje za bankový sektor sa budú zverejňovať na účely stanovenia najvyššej prípustnej odplaty pri poskytnutí peňažných prostriedkov. Účinnosť vyhlášky sa navrhuje od 1. augusta 2014.

Rezort financií už v súčasnosti zverejňuje na svojom webe údaje o objemoch novo poskytnutých spotrebiteľských úverov a kreditných kariet kumulatívne za všetkých veriteľov, teda za bankové aj nebankové subjekty, a priemerné hodnoty ročnej percentuálnej miery nákladov na jednotlivé typy spotrebiteľských úverov a kreditných kariet.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.