Tržby v maloobchode sa v máji 2014 medzimesačne znížili o 1,8 %

Foto: TASR/František Iván

Bratislava 3. júla (TASR) - Tržby z jednotlivých činností vnútorného obchodu SR v máji 2014 medzimesačne vzrástli v predaji a oprave motorových vozidiel a motocyklov o 0,9 %, v ubytovaní o 0,6 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,3 %. Znížili sa v maloobchode o 1,8 % a vo veľkoobchode o 0,4 %.

Informoval o tom dnes Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

V predaji a oprave motorových vozidiel a motocyklov po dlhodobom medziročnom raste v máji tržby medziročne klesli, a to o 1,7 %. Nižšie tržby, o 6,3 %, sa dosiahli v oprave a údržbe motorových vozidiel, v predaji motorových vozidiel o 1,5 %, v predaji dielov a príslušenstva motorových vozidiel o 0,2 %.

Tržby za päť mesiacov roku 2014 sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku v predaji a oprave motorových vozidiel a motocyklov zvýšili o 7 %. Vývoj ovplyvnil rast tržieb v predaji dielov a príslušenstva motorových vozidiel o 13,2 %, v predaji motorových vozidiel o 6,6 %, v oprave a údržbe motorových vozidiel o 6,5 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.