P. Paška: Slovensko aj Cyprus chcú v Európe zmeny

Predseda NRSR Pavol Paška (vľavo) a predseda parlamentu Cyperskej republiky Jannakis Omir (vpravo) počas prijatia 3. júla 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 3. júla (TASR) - Slovensko aj Cyprus sa zhodujú, že Európa potrebuje zmeny a to, aby opätovne, ako v čase našej integrácie, prevládali prúdy garantujúce európsku solidaritu a ekonomický rast zabezpečený investíciami, finančnou pomocou a tvorbou pracovných miest.

Po dnešnom rokovaní s predsedom Snemovne reprezentantov Cyperskej republiky Jannakisom Omirom pri príležitosti oficiálnej návštevy v Slovenskej republike to vyhlásil predseda NR SR Pavol Paška (Smer-SD).

Lídri hovorili aj o hospodárskej kríze, ktorá Cyprus výrazne zasiahla. "Informoval som, že Slovensku sa konečne po rokoch uťahovania opaskov podarilo dosiahnuť veľmi dobré výsledky, čo sa odrazí v prijatom ekonomickom a sociálnom balíčku vlády," avizoval Paška.

Za tému, ktorá obe krajiny spája zrejme najviac, označil Paška viac ako 20-ročné pôsobenie Slovenska v úlohe mediátora pri riešení problému medzi cyperskými Turkmi a Grékmi. "Pevne verím, že Slovensko bude nakoniec tým hráčom, ktorý pomôže nájsť definitívne vyriešenie tohto problému," dodal.

Omiru povedal, že obe krajiny kráčajú v EÚ rovnakou cestou, keďže zastávajú rovnaké princípy a idei. "Zároveň ďakujem Slovensku za vrúcnu podporu pri riešení cyperského problému v súlade s rezolúciou OSN. Slovensko totiž nezostáva len pri verbálnej podpore, ale prejavuje ju veľmi aktívne jednak prítomnosťou svojich vojakov v rámci mierových jednotiek OSN (UNFICYP) a tiež aktivitami pri obnovovaní dialógu," uzavrel

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.