Zmeny by sa vraj mohli dotknúť aj rezortov kultúry a pôdohospodárstva

Prezident SR Andrej Kiska v Prezidentskom paláci prijal demisiu ministra školstva Dušana Čaploviča (druhý sprava) a ministra hospodárstva Tomáša Malatinského (vľavo) a vymenoval nových členov vlády SR Petra Pellegriniho a Pavla Pavlisa. Ministrom školstva, vedy, výskumu a športu sa stal Peter Pellegrini (vpravo) a ministrom hospodárstva Pavol Pavlis (druhý zľava). Bratislava, 3. júla 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 6. júla (TASR) - Personálne zmeny na postoch štátnych tajomníkov by sa mohli okrem ministerstva školstva, hospodárstva a financií dotknúť údajne aj rezortov kultúry a pôdohospodárstva. TASR to potvrdili zdroje z prostredia Smeru-SD.

V médiách sa už objavili mená poslancov Smeru-SD Daniela Duchoňa či Oľgy Nachtmannovej. Podľa informácií TASR sa hovorí aj o poslancovi Smeru-SD Jánovi Podmanickom a rektorke Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici Beáte Kosovej. Záujem o funkciu má údajne aj poslanec Smeru-SD Andrej Kolesík. Uvažuje sa vraj tiež o výmene Magdalény Lacko-Bartošovej v agrorezorte.

Duchoň má nahradiť Petra Pellegriniho, ktorý z postu štátneho tajomníka rezortu financií odišiel do funkcie ministra školstva. Vymenil Dušana Čaploviča, ktorý sa má vrátiť do parlamentu ako poslanec. Nachtmannová sa spomína ako možná štátna tajomníčka rezortu školstva, v hre je však údajne aj rektorka UMB Kosová. Podmanického meno sa objavuje v súvislosti s možnými zmenami na ministerstve kultúry, kde by vraj mohol zastávať funkciu štátneho tajomníka.

Kolesík sa údajne zaujíma o post štátneho tajomníka

Na ministerstvo hospodárstva by sa údajne rád dostal poslanec Kolesík. Zaujíma sa vraj o post štátneho tajomníka alebo vedúceho služobného úradu. Kolesík počas prvej vláda Roberta Fica (Smer-SD) pôsobil ako asistent Pavla Pavlisa, ktorý sa pred pár dňami stal ministrom hospodárstva. Dovtedy bol Pavlis štátnym tajomníkom v rezorte Tomáša Malatinského. Otázne sú aj zmeny v agrorezorte, kde by mohla skončiť Magdaléna Lacko-Bartošová.

Zmeny prichádzajú v polovici funkčného obdobia druhej vlády Roberta Fica a zároveň po prehre premiéra v prezidentských voľbách. Niektorí politológovia vidia za personálnymi výmenami snahu vzbudiť dojem nového impulzu. Podľa iných zas výmena Čaploviča a Malatinského potvrdzuje, že rezorty školstva a hospodárstva potrebujú nové sily. Opozícia si myslí, že títo bývalí ministri na svojich postoch zlyhali, rovnako sa nazdáva, že by premiér mal vymeniť viacerých rezortných šéfov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.