V Poprade opravujú viaceré miestne komunikácie

Na snímke robotníci kladú betónové obrubníky na krajnicu cesty počas rekonštrukcie Alžbetinej ulice v Poprade. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Poprad 7. júla (TASR) - Mesto Poprad realizuje v súčasnosti rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, ktoré pozostávajú z kompletnej výmeny podkladových vrstiev, riešenia odvedenia dažďových vôd a následného položenia nových povrchových úprav. Konkrétne sa tak deje na viacerých uliciach.

“Prvými z nich sú ulice Pod bránou a Slavkovská v Poprade Spišskej Sobote s termínom ukončenia prác do 21. augusta. Ďalšími sú Alžbetina ulica a Ulica 1. mája v Poprade, ktoré by mali byť hotové 9. septembra,” priblížil hovorca miestnej samosprávy Marián Galajda. V prípade druhého menovaného projektu ide o rozsiahlu zákazku, ktorá je rozdelená do dvoch etáp, a to z dôvodu zabezpečenia dopravnej obslužnosti územia hlavne pre vlastníkov a užívateľov dotknutých nehnuteľností. “Predpokladáme, že v treťom júlovom týždni bude sprejazdnená ulica Alžbetina a pre realizáciu rekonštrukčných prác bude následne úplne uzatvorená ulica 1. mája,” upozornil Galajda. O zmene organizácie dopravy z týchto dôvodov bude verejnosť informovaná.

Koncom júla začnú rekonštrukčné práce na ďalšej popradskej komunikácii, a to na ulici Tranovského v Poprade – Veľkej. V tomto prípade je predpokladaný termín ukončenia prác do polovice septembra. Mesto Poprad zabezpečuje v súčasnosti aj rekonštrukciu komunikácie a dvoch mostných objektov cez rieku Poprad a cez Velický potok na ulici Športovej. Tie by mali byť hotové do 11. septembra. “Most cez rieku Poprad bude sprejazdnený predpokladáme v druhom, treťom júlovom týždni. Práce budú pokračovať na mostnom objekte cez Velický potok,” doplnil Galajda.

Celkovo bude zrekonštruovaných v Poprade 1365 metrov miestnych komunikácií a celkové náklady na tieto rekonštrukčné práce predstavujú asi 1,1 milióna eur. Financovanie zabezpečuje popradská samospráva z vlastných zdrojov vyčlenených v rozpočte na rok 2014. V rámci uvedených stavieb nebudú vybudované žiadne cyklistické trasy v meste.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.