Holandský penaltový hrdina Krul je pripravený vychytať aj Argentínu

Holandský brankár Tim Krul chytá jedenástku v penaltovom rozstrele vo štvrťfinále Holandsko - Kostarika na MS vo futbale v brazílskom meste Salvador 5. júla 2014. Foto: TASR/AP

Rio de Janeiro 7. júla (TASR) - Holandský futbalový brankár Tim Krul je pripravený byť penaltovým hrdinom aj v semifinálovom zápase MS s Argentínou, ak by dospel do jedenástkového rozstrelu.

Krul v sobotňajšom štvrťfinálovom dueli proti Kostarike (0:0 pp, 4:3 na 11 m) vystriedal pred záverečným rozstrelom brankársku jednotku Jaspera Cillesena a následne chytil druhý a piaty penaltový pokus Kostaričanov. Vo všetkých prípadoch pritom vystihol stranu. Najmä vďaka nemu tak Holanďania postúpili do semifinále, kde si v stredu o 22.00 SEČ v Sao Paule zmerajú sily s "albicelestes".

Krul po zápase priznal, že sa spolu s trénermi dlhé týždne pripravoval na túto situáciu a penalty na tréningoch poctivo nacvičoval. Takisto si naštudoval, kam kopali Kostaričania jedenástky v osemfinálovom rozstrele s Gréckom. Vo štvrťfinále pred každou penaltou pokrikoval na súperových hráčov a prehováral im do duše, čo sa nepáčilo niektorým médiám.

"Snažil som im dostať do hláv. Chcel som ich iba trochu vykoľajiť, nevidím na tom nič zlé. Jediné, čo som im povedal, bolo, že viem, kam to idú kopnúť," bránil sa Krul. "Naštudoval som si, ako Kostaričania kopali jedenástky proti Grécku. Exekútori pokutových kopov sú pod masívnym tlakom a ja musím využiť všetko, čo je v mojich silách, aby som získal výhodu," povedal brankár Newcastlu United podľa agentúry DPA.

Ak sa zopakuje rozstrelový scenár aj v zápase proti Argentíne, bude postupovať rovnako. "Sadneme si v pondelok s trénerom brankárov Fransom Hoekom a dohodneme sa na postupe. Verím však, že si poradíme za 90 minút. Ak ale prídu na rad pokutové kopy, budem na ne pripravený," vyhlásil Krul.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.