Pri nehode dvoch double-deckerov na Times Square sa zranilo 14 ľudí

Dopravná nehoda dvoch poschodových autobusov, ku ktorej došlo na newyorskom námestí Times Square v utorok popoludní 5. augusta 2014. Foto: TASR/AP

New York 6. augusta (TASR) - Pri dopravnej nehode dvoch poschodových autobusov na newyorskom námestí Times Square v utorok popoludní, keď vzduchom lietalo rozbité sklo, utrpelo zranenia 14 ľudí, z nich traja vážne.

Ani jedno zranenie nie je však život ohrozujúce, uviedla dnes agentúra AP s odvolaním sa na hasičský zbor mesta New York.

Turistka z kanadského Winnipegu videla miesto nehody niekoľko sekúnd po tom, ako sa stala, keďže práve vyšla z hotela.

"Videla som, ako sa hasičské autá pokúšajú dostať cez všetku tú šialenú premávku. A videla som sanitky a krv na zemi," opísala situáciu 16-ročná Kanaďanka.

K havárii dvoch double-deckerov došlo v blízkosti 47. ulice a Siedmej avenue vo štvrti Manhattan, teda v oblasti námestia Times Square hemžiacej sa turistami, pretože sa tam nachádza stánok so zľavnenými vstupenkami do divadiel na slávnej ulici Broadway a obchod s čokoládovými výrobkami Hershey's Chocolate World. Nehoda si vyžiadala uzatvorenie jedného úseku Siedmej avenue.

Galéria: Dopravná nehoda poschodových autobusov na Times Square

Na mieste bolo ošetrených najmenej osem ľudí vrátane niekoľkých cestujúcich autobusov, informovali mestskí predstavitelia.

Jeden z autobusov narazil do stĺpa mestského osvetlenia, ktorý sa zvalil, uviedli svedkovia.

Predné sklo autobusu sa rozbilo, úlomky sa rozsypali na chodník.

Okoloidúci povedali, že na mieste vládol najprv chaos, ľudia tam pobehovali a snažili sa pomôcť.

Poschodové autobusy patrili spoločnostiam Gray Line a CitySights.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.