SME: Putin by mal prísť na oslavy SNP do Banskej Bystrice

Foto:

Bratislava 8. augusta (TASR) - Ivan Gašparovič iba pár týždňov pred koncom svojho funkčného obdobia pozval v máji spolu s ďalšími prezidentmi na oslavy 70. výročia SNP aj ruského prezidenta Vladimíra Putina.

Urobil tak v čase, keď Rusko obsadilo Krym a Európska únia a USA naň uvalili prvú vlnu sankcií, píše denník SME v článku s názvom "Gašparovič k nám pozval Putina". "Pozvané boli hlavy štátov krajín, ktoré sa podieľali na oslobodzovaní Slovenska v rokoch 1944 a 1945. Zoznam bude známy pár dní pred 29. augustom", uviedol Peter Petrus, hovorca prezidenta. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí ešte nevie, či Putin naozaj príde, alebo za seba pošle niekoho iného. Zrušenie pozvánky pre ruského lídra naša diplomacia podľa informácií denníka nezvažuje. V diplomatických kruhoch sa hovorí skôr o tom, že ho v Banskej Bystrici zastúpi Medvedev. Neistá je na oslavách aj účasť ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Vyjadrenia šéfa výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku Alexandra Dulebu k téme prináša denník na prvej a tretej strane.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.