HOSPODÁRSKE NOVINY: Putinove sankcie sa dotkli slovenských firiem

Foto: Logo HN

Bratislava 8. augusta (TASR) - Denníku HOSPODÁRSKE NOVINY sa podarilo zistiť mená slovenských firiem, ktoré dostali odvčera zákaz na dovoz výrobkov do Ruska. Medzi nimi sú hráči ako Rajo, Tauris, Mecom, Gmermilk, Syráreň Bel Slovensko, AV AKC Vlčany, Liptospol a GeLiMa.

"Akurát dnes sme posielali jeden kamión do Ruska. Teraz stojí pred firmou", potvrdil riaditeľ spoločnosti Gemermilk Ľubomír Užik. Rusko je pre Gemermilk kľúčový trh, keďže vývoz sušeného mlieka, do tejto krajiny tvorí približne dve tretiny jeho tržieb. "Hľadáme spôsoby, ako to vyriešiť. Dúfame, že by mohol zasiahnuť Brusel či samotné Slovensko a vykúpiť časť produkcie", hovorí Užik. Protiúder Moskvy zasiahol aj spracovateľa mäsa Mecom, ktorý patrí finančnej skupine Penta. Na odvetu tak doplatia potravinári. Ľuďom to však môže priniesť nižšie ceny, konštatuje denník. Viac sa dočítate na prvej a ôsmej strane v článku "Putinova pomsta sa dotkla našich firiem".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR1 Komentár

  • psd

    a kde sa podel ten famozny EU 'racionalizmus' ? " Kto je šialeny - nebud mu pribuzny.." ?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.