Na MS postup štvorkajaku do semifinále

Slovenský štvorkajak v zostave, sprava Peter Gelle, Martin Jankovec, Erik Vlček, Juraj Tarr Foto: TASR/Martin Baumann

Moskva 8. augusta (TASR) - Slovenský štvorkajak v zložení Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík, Viktor Demin sa na MS v Moskve prebojoval do popoludňajšieho semifinále K4 na 1000 m.

Strieborní medailisti z ME v nemeckom Brandenburgu finišovali v tretej rozjazde tretí s takmer päťsekundovou stratou na domácu ruskú loď v zostave Vitalij Jurčenko, Anton Vasiliev, Vasilij Pogreban, Oleg Žestkov, ktorá postúpila priamo do bojov o medaily.

Oba dvojkajaky, Jankovec i Kohút do semifinále na 500 m

Slovenský dvojkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr, kajakár Martin Jankovec, singlkanoista Rastislav Kohút i ženská kádvojka v zostave Ivana Kmeťová, Martina Kohlová, sa na MS v Moskve prebojovali do popoludňajšieho semifinále na 500 m.

Vlček s Tarrom skončili v tretej rozjazde K2 na kanáli v Krylatskom druhí s vyše polsekundovou stratou na maďarský tandem Rudolf Dombi, Gergely Boros, ktorý postúpil priamo do bojov o medaily. Jankovec vyhral svoju rozjazdu K1, no priamo do finále nepostúpila žiadna loď. Kohút dopádloval v C1 na treťom mieste, Kmeťová s Kohlovou boli v tretej rozjazde K2 štvrté.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.