Cyklobus premáva pod Zoborom od jari do jesene už štvrtú sezónu

Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 8. augusta (TASR) – Cyklisti v Nitre môžu už štvrtý rok využívať cyklobus. Sezónna linka C35 premáva v nepracovných dňoch od jari do jesene na trase z Klokočiny cez centrum mesta a Chrenovú do Mestského parku na Sihoti. Trasa vybraných spojov bola predĺžená až na Zobor k špecializovanej nemocnici.

Autobus, špeciálne upravený na prepravu bicyklov, prepravuje cestujúcich podľa bežných tarifných podmienok platných pre nitriansku mestskú hromadnú dopravu, za bicykel sa neplatí žiadny príplatok navyše. Cyklobus umožňuje aj prepravu cestujúcich bez bicykla, pokiaľ to obsadenosť vozidla dovoľuje. Cestujúci s bicyklom či inline korčuliari sú v tomto spoji uprednostnení.

Cyklobus je spoločným projektom prevádzkovateľa mestskej autobusovej dopravy Arriva s mestom Nitra. Od mája tohto roka si Arriva robí prieskum záujmu o cyklobus v meste pod Zoborom. Doteraz sa zapojilo 302 respondentov, ktorí odpovedali na otázku, či využívajú mestský cyklobus na prepravu bicyklov do rekreačných oblastí. Pravidelne využíva cyklobus 16 percent respondentov, občas 8 percent respondentov. Cyklobus doteraz nevyužilo 39 percent respondentov, ktorí ho však plánujú využiť v budúcnosti. Linku nevyužíva a ani neplánuje využívať 37 percent respondentov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.