Phelpsovi chýbala stotina od triumfu na 100 m motýlik

Americký plavec Michael Phelps Foto: TASR/AP

Irvine 9. augusta (TASR) - O jedinú stotinu sekundy podľahol americký plavec Michael Phelps na majstrovstvách USA v kalifornskom Irvine v jeho obľúbenej disciplíne 100 m motýlik víťaznému Tomovi Shieldsovi. Víťaz dosiahol čas 51,29 sekundy, čo je v tomto roku druhý najlepší na tejto trati. Informovala agentúra AP.

Osemnásťnásobný olympijský víťaz Phelps v apríli zaznamenal "comeback" do veľkého plávania, rád by teraz získal nomináciu do americkej reprezentácie na PanPacifické majstrovstvá do Austrálie. "Je jedno, či prehrám o stotinu alebo päť. Je to pre mňa teraz veľká motivácia," povedal.

Dvadsaťdeväťročný Phelps po OH 2012 v Londýne ukončil svoju bohatú kariéru, počas ktorej získal na olympijských hrách rekordných 22 medailí, z toho 18-krát zlato. Dosiahol všetky svoje vytýčené ciele a ako priznal, nemal ďalej motiváciu súťažiť. O rok neskôr ale začal plánovať svoj návrat a vlani v septembri začal so serióznym tréningom. Od svojho veľkého "comebacku" sa predstavil na štyroch mítingoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.