NS SR by potreboval financie na asistentov pre každého sudcu

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 19. augusta (TASR) - Najvyšší súd Slovenskej republiky (NS SR) by potreboval financie na asistentov, aby ho mal každý sudca, tak ako to ukladá zákon.

Uvádza sa v krátkej reakcii NS SR na návrh štátneho rozpočtu, ktorú TASR poskytla Kancelária predsedu NS SR. "NS SR má od roku 2013 o 100 percent vyšší nápad vecí, teda vzrástli náklady na poštovné, viac tonerov, papiera, tlačiarní a techniky na zabezpečenie technického chodu súdu. Potrebovali by sme financie na asistentov, aby ho mal každý sudca, ako to ukladá zákon. Preloženie právnikov zo súdnej rady nepostačuje," uvádza sa ďalej v reakcii.

NS by mal počítať so sumou takmer deväť miliónov eur, čo je oproti roku 2014 nárast o 233.000 eur. Aj v tejto kapitole porastú výdavky na tovary a služby (o takmer 30 percent) z dôvodu zvýšeného počtu podaní na Najvyšší súd SR. Uvádza sa v návrhu rozpočtu pre NS SR, ktorý v piatok 15. augusta predstavilo Ministerstvo financií SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.