Kultové albumy Led Zeppelin IV a Houses Of The Holy vyjdú remastrované

Led Zeppelin IV Foto: Led Zeppelin

Bratislava 19. augusta (TASR) – Skupina Led Zeppelin vydala v júni v reedícii prvé tri albumy. V závere mesiaca októbra poteší priaznivcov ďalšou sériou, budú to albumy Led Zeppelin IV a Houses Of The Holy, ktoré prídu do predaja 27. októbra.

Pre rockových hudobných nadšencov bol jún tohto roku skutočným sviatkom. Jedna zo zásadných kapiel histórie im ponúkla reedície prvých albumov obsahujúcich doposiaľ nevydaný zvukový materiál a aj vylepšenú technickú kvalitu originálu. Zároveň bolo jasné, že príde aj na ďalšie platne.

Albumy Led Zeppelin IV a Houses Of The Holy budú vydané v októbri v niekoľkých rôznych formátoch. Záujemcovia sa dočkajú štandardných CD a LP remastrovaných verzií, na ktorých kvalitu osobne dohliadal Jimmy Page, rozšírených 2CD a 2LP edícií a rovnako deluxe kompletov, v ktorom budú vždy 2CD aj 2LP formáty a ďalej tiež karta k stiahnutiu  96kHz/24bit verzií všetkých piesní, 80-stránková kniha s doposiaľ nepublikovanými fotografiami. Boxy vyjdú v limitovanom očíslovanom  náklade 30 tisíc kusov.

Led Zeppelin - Houses Of The Holy Foto: Led Zeppelin

Štvrtý album Led Zeppelin vyšiel pôvodne v novembri 1971. Dodnes je  považovaný za jedno z najdôležitejších diel rockovej histórie. Bol nominovaný do Siene slávy na Grammy 1999 a čo sa týka predaja, podľa štatistiky spoločnosti  RIAA je 23x platinové. V reedovanom rozšírení budú navyše alternatívne mixy Misty Mountain Hope a Four Sticks, alternatívne verzie Stairway To Heaven zo Sunset Sound Studios v Los Angeles, o ktorej sa dosť diskutovalo, ale takmer nikto ju nepočul, alebo mixy The Battle Of Evermore a Going To California s gitarou a mandolinou.

Piata platňa kapely vyšla v roku 1973 a Led Zeppelin s ňou opäť zaútočili na vrcholy  hitparád. Celosvetovo sa jej predalo cez 11 miliónov, čo skupine vynieslo diamantový certifikát. Jej rozšírené vydanie bude navyše obsahovať sedem doposiaľ nepublikovaných skladieb. Pracovné verzie The Ocean a Dancing Days ponúkajú hlbší náhľad do procesu vzniku týchto klasických piesní a záujemcovia tu nájdu skladbu The Rain Song bez piana alebo gitarovo ladený mix Over The Hills.

TASR informovala marketingová a promo manažérka spoločnosti Parlophone Music Renáta Tomášová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.