Na ME v plávaní nepostúpil T. Klobučník do semifinále na 200 m prsia

Tomáš Klobučník Foto: TASR/AP Photo

Berlín 20. augusta (TASR) - Slovenský reprezentant Tomáš Klobučník nepostúpil v stredu v tretí deň súťaží v bazénovom plávaní na ME v Berlíne do semifinále na 200 m prsia. V dopoludňajšej rozplavbe dosiahol zverenec nemeckého trénera Dirka Langeho čas 2:17,25 minúty a výrazne zaostal za vlastným slovenským maximom 2:11,00 z minuloročných MS v Barcelone.

Úradujúci najlepší plavec SR obsadil 33. priečku. Na členovi VŠC Dukla Banská Bystrica sa negatívne odrazil tréningový výpadok na začiatku roka a nezopakoval tak v Berlíne kvalitné 12. miesto na polovičnej trati. Ako najrýchlejší sa kvalifikoval do popoludňajšieho semifinále Nemec Marco Koch za 2:09,11.

Nedarilo sa ani ďalšej slovenskej reprezentantke Andree Podmaníkovej, ktorá na 200 m polohové preteky časom 2:24,87 uzavrela štartové pole na 31. pozícii. V rozplavbách na 100 m znak mala pôvodne nahlásený štart aj ďalšia Slovenka Karin Tomečková, tá sa však po utorňajšej finálovej účasti a šiestom mieste v mixštafete na 4x100 m polohové preteky, zo stredajšieho programu odhlásila.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.