Ustanovujúci Snem Siete bude 1. septembra

Tlačová konferencia lídra politickej strany Sieť Radoslava Procházku, archívna fotografia z 24. júna 2014. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 20. augusta (TASR) - Ustanovujúci Snem strany Sieť sa uskutoční 1. septembra v Žiline. Delegáti si tam zvolia vedenie, rozhodnú o stanovách. TASR to dnes potvrdil Andrej Hrnčiar.

"Po ustanovujúcom sneme bude tlačová konferencia, na ktorej zodpovieme všetky otázky," povedal Hrnčiar. Strana by mala zodpovedať aj otázky o svojom financovaní. Miroslav Beblavý v utorok (19.8.) uviedol, že Sieť sa pokúša o úver v banke. Hrnčiar ani Beblavý nepovedali, s ktorými bankami strana rokuje, keďže nič nie je ešte uzavreté.

Delegátmi snemu by mali byť všetci, ktorí získajú dovtedy členstvo v strane. Žiadateľov je podľa Hrnčiara viac ako 1200. "Žiadosti preverujeme," doplnil.

Sieť založil Radoslav Procházka spolu s Miroslavom Beblavým a Andrejom Hrnčiarom po prezidentských voľbách. Procházka v nich skončil tretí so ziskom viac ako 400.000 hlasov. Všetci boli v tom čase poslancami Národnej rady SR. Procházka a Hrnčiar sa neskôr vzdali mandátov, Beblavý v parlamente zostal. Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Sieť v júni.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.