Na OHM sa Slovákom darilo rôzne

Nanking 20. augusta (TASR) - V ďalšej časti hybridnej súťaže dvojčlenných cyklistických družstiev na II. OH mládeže v Nankingu – v pretekoch horskej cyklistiky v cross country – nastúpila zo Sloveniek Tereza Medveďová, ktorá obsadila ôsme miesto so stratou takmer päť minút na prvú Češku Barboru Prudkovú.

Slovenky (Medveďová, Janušíková) figurujú v priebežnom poradí súťaže, ktorá vyvrcholí piatkovými cestnými pretekmi s hromadným štartom, na 10. mieste.

Medveďová štartovala úplne zozadu, čo bola veľké nevýhoda. "Tie najlepšie hneď ušli, takže časové odstupy v cieli boli značné. Tým, že Tereza sa v tejto sezóne zamerala na cestu a cross country nejazdila, nevedela, na čo v tejto disciplíne má. Obávala sa, aby neprepálila začiatok, spočiatku teda išla pomalšie. Potom sa postupne prepracovávala dopredu a napokon skončila ôsma. Pred štartom sme odhadovali, že by mohla byť medzi piatym a ôsmym miestom. Celkove je naša dvojica zatiaľ desiata. Dúfame, že v záverečných cestných pretekoch s hromadným štartom, čo je hlavná disciplína oboch našich dievčat, nám vyjde útok aspoň na celkové šieste miesto. Šieste Ekvádorčanky majú 145 bodov, my máme 104, takže nemuselo by to byť márne," uviedol pre portál olympic.sk tréner cyklistiek a Terezin otec Peter Medveď.

Plavkyňa Karolína Hájková sa neprebojovala do semifinále znakárskej 50-tky, keď vo svojej rozplavbe obsadila šieste miesto a časom 29,99 s skončila celkovo na nepostupovej 20. priečke. Najrýchlejšia bola Gabrielle Fa'amausiliová z N. Zélandu – 28,71 s. Na semifinále stačilo 29,84 s. "Karolína sa zle odrazila. Na štarte sa jej šmykla noha, v dôsledku čoho vyvlnila menej, než zvyčajne. To ju zrejme stálo postup. Škoda. V nedeľu na stovke obracala za 30,35, čo signalizovalo, že v šprinte by mala byť dosť rýchla. Vyrovnaný osobný rekord – 29,70 – by jej na postup v pohode stačil, bola by s ním dvanásta. Bohužiaľ, nestalo sa," komentoval pre olympic.sk tréner Rastislav Hlavatý. Hájkovej súťažné účinkovanie v Nankingu sa týmto skončilo.

výsledky Slovákov:

Plávanie:

Dievčatá - 50 m znak, rozplavby (38 štartujúcich): 1. Gabrielle Fa'amausiliová (N.Zél.) 28,71, ... 20. Karolína Hájková (SR) 29,99.

Cyklistika:

Dievčatá – cross country (31): 1. Prudková (ČR) 43:21 min, ... 8. Tereza Medveďová (SR) +4:57

Priebežné poradie hybridnej súťaže dievčenských dvojíc (32 družstiev): 1. Dánsko (Madsenová, Mathiesenová) 210 b, 2. Česko (Prudková, Nosková) 200, 3. Ekvádor (Azureová Gonzalezová, Galarzová Muňozová) 200, ... 10. Slovensko (Medveďová, Janušíková) 104

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.