Na ME v plávaní postúpi Listopadovej a Nagya

Ilustračné foto Foto: TASR/Tomáš Halász

Berlín 21. augusta (TASR) - Vo štvrtkových dopoludňajších rozplavbách na ME v dlhom bazéne v Berlíne sa opäť darilo Slovákom. Do druhého semifinále na šampionáte postúpila Katarína Listopadová, ktorá po 50 m motýlik (konečné 15. miesto) prenikla do elitnej kontinentálnej šestnástky aj na dvojnásobnej trati. Do druhého finále v Berlíne postúpil aj vytrvalec Richard Nagy, ktorý po konečnej 7. priečke v maratóne na 1500 m v.sp. bude v elitnej osmičke aj na 800 m v.sp.

Nagy vyhral svoju rozplavbu, keď zaplával čas 7:56,74 minúty a len o 5 stotín sekundy zaostal za vlastným národným maximom. Zverenec trénera Gabriela Barana v komplexe Europa-Sportpark dosiahol v rozplavbách siedmy najlepší čas a predstaví sa v piatkovom finálovom bloku medzi elitnou kontinentálnou osmičkou. Člen J&T Bratislava už v Berlíne jedno finále dosiahol, na 1500 m v.sp. v ňom finišoval siedmy.

Úradujúca najlepšia plavkyňa SR Listopadová postúpila v štvrtý deň súťaží v bazénovom plávaní do semifinále na 100 m motýlik časom 58,64 sekundy a medzi elitnú šestnástku starého kontinentu sa kvalifikovala z 8. priečky. Ako najrýchlejšia postúpila do popoludňajšieho semifinále Dánka Jeanette Otessenová (57,42).

V hre boli aj ďalší Slováci. Na 200 m prsia skočila do vody Andrea Podmaníková, čas 2:39,89 jej stačil na 32. pozícii. Na 100 m v.sp. sa predstavil Michal Navara, jeho výkon 51,85 mu vyniesol konečné 69. miesto.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.