Hospodárske noviny: Eustream vypovedal zmluvu svidníckej firme

Foto: Logo HN

Bratislava 22. augusta(TASR) - Vo Svidníku aj vďaka zmluvám so slovenskými energetickými gigantmi SPP a Eustream dávali prácu asi stovke ľudí. No práve vysoké očakávania od trojmiliónovej rámcovej zmluvy s Eustreamom boli jedným z dôvodov, prečo dnes spoločnosť Svidgas čelí reštrukturalizácii a zbavila sa už dvoch svojich sesterských firiem, píšu dnešné HOSPODÁRSKE NOVINY v článku s názvom "Východniari majú problém. Eustream vypovedal zmluvu".

Samotný Eustream neštandardné kroky voči firme odmieta. "Zmluva neobsahovala žiadny záväzok minimálneho odberu a plnenie bolo poskytované podľa aktuálnych požiadaviek spoločnosti Eustream," uviedol HM Vahram Chuguryan, hovorca spoločnosti. Rámcová zmluva v hodnote 3,2 milióna eur sa nakoniec plnila len v hodnote 270-tisíc eur. Firma Svidgas zanechala viac nezaplatených pohľadávok. Dlhovala zdravotným poisťovniam aj daňovému úradu v Prešove 34-tisíc eur. Podľa agentúry SIMS dosiahla výška záväzkov 2,3 milióna eur. Viacero veriteľov sa svojich peňazí snaží domôcť na súdoch. Téme sa venuje denník na deviatej strane.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.