Pravda: Roosveltova nemocnica ponúka aj ubytovňu

Foto: Logo Pravda

Bratislava 22. augusta(TASR) - Pacienti objednaní na jednodňový zákrok môžu využívať novú službu. Roosveltova nemocnica v Banskej Bystrici im začala ponúkať ubytovanie. Ak budú mať príjem alebo kontrolu v ranných hodinách, spolu so svojimi príbuznými môžu prespať priamo v nemocnici. Jedna osoba zaplatí za noc desať eur.

Nemocnica ponúka ubytovanie od augusta. Na tento účel zriadila tri jednolôžkové izby, ktoré sa nachádzajú v nevyužívaných priestoroch na druhom poschodí lôžkovej časti. Obsahuje základné vybavenie, pričom sociálne zariadenia a sprcha sú spoločné na chodbe. "Najmä pacienti, ktorí prichádzali zo vzdialenejších miest, nemali možnosť ubytovania sa priamo v areáli... Preto sme zriadili tri izby, ktoré budú slúžiť pacientom aj ich príbuzným," vysvetlila hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje. Takéto ubytovanie zdravotné poisťovne pacientom nehradia. Informuje denník PRAVDA na strane štyri v článku "Roosveltova nemocnica ponúka aj ubytovňu".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.