Na tohtoročnom Baníckom jarmoku vystúpia IMT Smile či Polemic

IMT Smile Foto: Lenka Imrichová

Prievidza 22. augusta (TASR) - Vystúpenia regionálnych umelcov, ale i kapiel IMT Smile a Polemic, kolotoče a predajné stánky budú súčasťou tradičného Baníckeho jarmoku v Prievidzi. Podujatie, ktoré organizuje mesto pri príležitosti osláv Dňa baníkov (9.9.), sa tento rok uskutoční od 12. do 14. septembra v priestoroch Námestia J. C. Hronského, na Ulici M. R. Štefánika a v Mestskom parku.

"Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom, na ktorom návštevníci nájdu najrozmanitejší sortiment. Trh i kultúrny program budú prebiehať na Námestí J.C. Hronského, zábavné atrakcie budú umiestnené v Mestskom parku a na parkovisku pred zimným štadiónom," uviedla Nina Rusková z Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi.

Doplnila, že súčasťou otváracieho ceremionálu 12. septembra od 16.00 h bude aj slávnostný sprievod, v ktorom sa predstavia športové, kultúrne a iné kluby a spolky z mesta. "Jeho súčasťou môžu byť aj Prievidžania, stačí, ak sa do neho zapoja na jeho trase, ktorá povedie od Ulice Fraňa Madvu pred kultúrnym domom po Námestie J. C. Hronského," objasnila.

V rámci kultúrneho programu sa 12. septembra od 21.00 h predstavia skupiny Polemic a IMT Smile, vo večerných hodinách 13. septembra to bude hudobno-zábavný program Šláger paráda určený tým skôr narodeným. "Okrem celoslovenských umelcov v programe účinkujú aj interpreti z nášho mesta - napríklad Divadlo Na traky, folklórny súbor Vtáčnik či dychová hudba Necpalanka," dodala Rusková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.