Pravda: Na ruských sankciách môžu profitovať ázijské automobilky

Foto: Logo Pravda

Bratislava 4. septembra (TASR) - Ak by k zákazu dovozu vozidiel vyrobených v Európe do Ruskej federácie došlo, vplyv na ruský automobilový trh by bol určite veľký.

Za prvý polrok 2014 import vozidiel zo zahraničia predstavoval 27 percent z objemu všetkých predávaných áut, v tomto čísle sú samozrejme aj autá, na ktoré by sa sankcie nevzťahovali. Okrem toho, že pre ruských ľudí by sa stali nedostupné autá, ktoré sú v Rusku v obľube, malo by to aj ďalšie dôsledky. Jednak by síce vznikol priestor pre ruských výrobcov, vrátane zahraničných značiek, ktoré sa v Rusku vyrábajú. Na druhej strane by sa však otvoril trh pre čínske a kórejské automobily, ktoré sú v Rusku tiež obľúbené, najmä pre ich nízku cenu. Takže je celkom možné, že keby k sankciám prišlo, získajú na tom najmä ázijské značky, povedal v rozhovore pre denník PRAVDA Viktor Jankura, generálny riaditeľ Matador Automotiv Rus v Nižnom Novgorode. Ruská vláda vidí prepad v automobilovom trhu a jeho rozbehu chce pomôcť "šrotovným", ktoré bolo schválené minulý týždeň, povedal Viktor Jankura. Celý rozhovor s názvom "Zo sankcií môže profitovať Čína" denník uverejnil na strane 12.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.