USA a Británia sa nenechajú zastrašiť militantmi

Na snímke zľava britský premiér David Cameron a americký prezident Barack Obama. Foto: TASR/AP

Newport 4. septembra (TASR) - Americký prezident Barack Obama a britský premiér David Cameron dnes uviedli, že ich krajiny sa nenechajú zastrašiť teroristami z organizácie Islamský štát, ktorí zavraždili dvoch amerických novinárov.

"Ak si teroristi myslia, že nás ich hrozby oslabia, nemôžu sa viac mýliť. Krajiny ako Británia a Amerika sa nenechajú zastrašiť barbarskými vrahmi... Budeme dôraznejšie brániť naše hodnoty, a to aj preto, že svet väčšej slobody je zásadnou súčasťou toho, ako našich ľudí udržiavame v bezpečí," napísali Cameron a Obama v spoločnom úvodníku, ktorý dnes vyšiel v britských novinách The Times.

Ich vyjadrenia zverejnili pred dnešným začiatkom summitu NATO vo Walese. Oficiálny program dvojdňovej vrcholnej schôdzky je zameraný na krízu na Ukrajine a ukončenie bojovej misie aliancie v Afganistane, avšak vzostup Islamského štátu v Iraku a Sýrii bude dominovať rozhovorom popri summite, uviedla agentúra AP.

Obama a Cameron podľa nej zrejme naznačujú, že NATO by malo zohrávať rolu pri boji proti militantom, nespresnili však, aké kroky budú požadovať od aliancie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.