Sme: Exministerka spravodlivosti prekročila práva na slobodu prejavu

Foto:

Bratislava 4. septembra (TASR) - Exministerka spravodlivosti za HZDS a sudkyňa Najvyššieho súdu Viera Petríková prekročila podľa súdu kritikou sudcu Juraja Babjaka hranice práva na slobodu prejavu a oprávnenej kritiky. Petríková môže použiť proti rozsudku mimoriadny opravný prostriedok.

"Hodnotiace úsudky bez pravdivého základu zasiahli do občianskej a profesijnej cti žalobcu a boli objektívne spôsobilé privodiť ujmu na jeho právach. Použitými výrazmi (sudca zoberie za megapodvod, sudcovia, ktorí nahrávajú zločincom) vážne a bezdôvodne poškodili dobré meno žalobcu," konštatoval Krajský súd v Banskej Bystrici. Petríková počas vystúpenia v parlamente pred takmer piatimi rokmi zaradila banskobystrického sudcu nepriamo medzi skorumpovaných sudcov. Petríková sa bránila tým, že len využila demokratické právo na slobodu prejavu a oprávnenú kritiku pomerov v justícii. Babjak od Petríkovej žiada ospravedlnenie v denníkoch. O tom Krajský súd v Banskej Bystrici nerozhodoval. Babjak musí požiadať o ospravedlnenie v osobitnom konaní. Denník SME o procese informoval na štvrtej strane v článku s názvom "Exministerka Petríková prehrala spor so sudcom".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.