Electrolux sa dohodol na kúpe divízie spotrebičov GE

ilustračné foto Foto: TASR

Štokholm 8. septembra (TASR) - Švédsky výrobca domácich spotrebičov Electrolux dnes oznámil, že sa dohodol s americkým koncernom General Electric (GE) na kúpe jeho divízie spotrebičov, za ktorú zaplatí v hotovosti 3,3 miliardy USD (2,55 miliardy eur). Electrolux chce takýmto spôsobom zvýšiť odbyt v Severnej Amerike a odlákať zákazníkov svojmu najväčšiemu rivalovi spoločnosti Whirlpool. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa generálneho riaditeľa švédskej firmy Keitha McLoughlina akvizícia divízie GE, najväčšia v histórii Electroluxu, mu pomôže zvýšiť podiel na americkom trhu a umožní mu tiež urýchliť investície do inovácií a globálneho rastu.

Electrolux, ktorému patria aj značky Frigidaire, AEG či Zanussi, je druhý najväčší výrobca domácich spotrebičov po Whirlpoole, pričom najväčšie zastúpenie má na trhu v Európe, ale chce sa výraznejšie presadiť aj na druhej strane Atlantiku.

Pre ilustráciu, v roku 2013 sa predaj v západnej Európe podieľal 28 % na celkovom odbyte firmy, zatiaľ čo jej odbyt v Severnej Amerike sa podieľal až 32 %.

Kúpa divízie domácich spotrebičov GE, ktorá okrem iných vyrába sporáky, chladničky, ohrievače vody či klimatizačné jednotky, pomôže Electroluxu viac ako zdvojnásobiť jeho tržby v USA.

Táto divízia GE mala vlani tržby v hodnote 5,7 miliardy USD (3,40 miliardy eur), pričom 90 % z tohto obratu dosiahla na trhu v Severnej Amerike.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.