Vláda by mala v stredu rozhodovať o nových štátnych tajomníkoch

Minister financií Peter Kažimír Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 9. septembra (TASR) - Na niektorých ministerstvách by mali nastať v stredu 10. septembra ďalšie zmeny. Vláda by ich mala riešiť na svojom rokovaní.

Štátnym tajomníkom rezortu financií by mal byť podľa informácií TASR Radko Kuruc, doterajší šéf komunikácie a poradca ministra Petra Kažimíra. V minulosti okrem iného radil vtedajšiemu guvernérovi Národnej banky Slovenska Ivanovi Šramkovi.

Štátneho tajomníka ministerstva školstva Štefana Chudobu by mal údajne nahradiť Juraj Draxler. Pôsobil okrem iného v Bruseli v think tanku Centre for European Policy Studies.

Zmena by mala prísť aj v rezortoch pôdohospodárstva a hospodárstva. Štefana Adama by mal údajne na poste štátneho tajomníka v agrorezorte nahradiť lesník Jozef Spevár. Dušana Petríka z ministerstva hospodárstva by mal vystriedať podpredseda predstavenstva Javys Miroslav Obert.

S prvými väčšími zmenami prišla vláda v polčase svojho vládnutia. K prvým prišlo demisiou (2. 7.) vtedajších ministrov školstva Dušana Čaploviča a hospodárstva Tomáša Malatinského. Tých nahradili štátni tajomníci na ministerstve hospodárstva Pavol Pavlis a ministerstve financií Peter Pellegrini. Ďalšie zmeny na vládnych postoch avizoval pred časom premiér Robert Fico (Smer-SD).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.