Izrael kritizujú za zlé zaobchádzanie s africkými migrantmi

Africký migrant, ktorý vyšiel dnes z izraelského záchytného strediska, v potýčke s izraelskými vojakmi. Foto: TASR/AP

Jeruzalem 9. septembra (TASR) - Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch (HRW) skritizovala Izrael za jeho zaobchádzanie s tisíckami afrických migrantov, ktorých núti opustiť krajinu za podmienok vážne ohrozujúcich ich život. Oznámila to dnes agentúra AP, citujúc najnovšiu správu HRW.

Izraelské úrady podľa predmetného dokumentu prinútili už takmer 7000 Eritrejčanov a Sudánčanov vrátiť sa do svojich domovských krajín, kde im môže hroziť závažné prenasledovanie. Izraelské ministerstvo vnútra správu Human Rights bezprostredne nekomentovalo.

Židovský štát umiestňuje tisíce migrantov z Eritrey a Sudánu do provizórnych utečeneckých stredísk v Negevskej púšti. HRW tvrdí, že zámerom tohto konania je spraviť život migrantov taký neznesiteľný, že po čase opustia Izrael z vlastnej vôle.

V uplynulých rokoch sa na územie Izraela dostalo cez Sinajskú púšť ilegálnym spôsobom približne 50.000 Eritrejčanov a Sudánčanov, čo v tamojších prevažne chudobných oblastiach, kde sa migranti usídlili, spôsobilo značné pobúrenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.