Rezort vnútra spúšťa projekt odhaľovania extrémizmu v kyberpriestore

Ilustračná snímka Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 9. septembra (TASR) - Ministerstvo vnútra SR spúšťa projekt s názvom EMICVEC, ktorý je zameraný na zvýšenie efektivity pri monitorovaní, odhaľovaní a objasňovaní extrémizmu v kyberpriestore. Informovala o tom Michaela Paulenová z Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra.

"Jeho výstupmi bude počas najbližších dvoch rokov vytvorenie nových vzdelávacích programov pre políciu o problematike extrémizmu s dôrazom na jeho prejavy v prostredí internetu, budovanie kapacít Policajného zboru na analýzu a monitoring tejto problematiky ako aj komplexná kampaň zameraná na verejnosť," uviedla Paulenová. Do projektu budú podľa nej zapojené aj partnerské organizácie zo Slovenska, Českej republiky a Nemecka.

Na záver uviedla, že projekt EMICVEC je realizovaný s podporou Európskej únie v rámci programu Európskej komisie Predchádzanie a boj proti trestnej činnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.